energia

Dlaczego warto nas odwiedzić?
zobacz film!

przyjaciele

Zobacz, co znajdziesz
w naszej ofercie

Urodziny dla dzieci, które wszyscy zapamiętają

Urodziny dla dzieci, które wszyscy zapamiętają


Program imprezy składa się z dwóch godzin różnych zabaw sportowo-linowo-wspinaczkowych, dostosowanych do wieku uczestników np.:
| wspinaczka z asekuracją na niskich i wysokich ściankach
| układanie wieży ze skrzyń
| huśtawka, pajęczyna, przeciąganie liny
| wspinaczka po drabince Bachara
| zabawa w 17-metrowej wieży
| wahadło, tor przeszkód, itp.

W czasie imprezy urodzinowej dzieci są pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.
Atrakcja specjalna - TYROLKA - zjazd na 30-metrowej linie. Dla każdego uczestnika zabawy przewidziany jest upominek. Obowiązują formularze zgody Rodziców/Opiekunów Prawnych. Zapewniamy zaproszenia urodzinowe.


Poznaj szczegółową ofertę
Kurs wspinaczki skalnej

Kurs wspinaczki skalnej


| 6-dniowy – jest to podstawowy kurs wspinaczkowy, przygotowujący do samodzielnego wspinania w skałkach zarówno na drogach ubezpieczonych jak i nieubezpieczonych.
| 4-dniowy – jest to kurs przygotowujący do samodzielnego wspinania na drogach ubezpieczonych. Daje również podstawy do korzystania ze sztucznych obiektów.
| Miejsce zajęć: Jura Krakowsko-Częstochowska
| Forma zajęć: zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią
| Ilość osób w grupie: na jednego instruktora od dwóch do czterech osób


Poznaj szczegółową ofertę
Asekuracje / warsztaty wspinaczkowe dla szkół i przedszkoli

Asekuracje / warsztaty wspinaczkowe dla szkół i przedszkoli


| standardowa asekuracja (wejście zorganizowane) trwa 2 godz. zegarowe
| grupa przez cały czas jest pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów, która prowadzi rozgrzewkę, asekuruje na niskich i wysokich ściankach oraz czuwa nad bezpieczeństwem
| jeden instruktor ma pod swoją opieka max 5 osób
| zapewniamy cały niezbędny sprzęt wspinaczkowy

W przypadku osób niepełnoletnich obowiązują formularze zgody Rodziców/Opiekunów Prawnych.


Poznaj szczegółową ofertę
Jednodniowe wyjazdy w skały

Jednodniowe wyjazdy w skały


Jeśli masz ochotę spędzić dzień za miastem sam bądź z przyjaciółmi, zapraszamy na zorganizowane wyjazdy w skały! Zapewnimy niezbędny sprzęt do wspinaczki, fachową opiekę instruktorską i przydatne wskazówki dla tych, którzy będą stawiać pierwsze kroki w skale. Gwarantujemy super zabawę na łonie natury i dużo pozytywnych emocji!


Poznaj szczegółową ofertę
Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością

Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością


Centrum Wspinaczkowe Forteca prowadzi również zajęcia dla osób z niepełnosprawnością. Nasi instruktorzy posiadają duże doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością - dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Na naszych ścianach wspinaczkowych prowadzone są cykliczne zajęcia dla osób z różnymi rodzajami zaburzeń rozwoju związanymi z niepełnosprawnością intelektualną (zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce, Autyzm) od lekkiego po znaczny stopień upośledzenia. Dodatkowo przychodzą do nas zarówno osoby niedosłyszące, jak i niewidome. Instruktorzy indywidualnie podchodzą do każdych osób. Zajęcia są dopasowane do stopnia niepełnosprawności uczestników. Zajęcia wspinaczkowe stanowią doskonałą metodę rehabilitacyjną. Uczestnicy podczas zajęć pokonują własne obawy i bariery, zwiększają sprawność ogólną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. A kluczową kwestią jest to, że podczas wspinania czerpią z ruchu wiele radości.


Poznaj szczegółową ofertę
Sekcje wspinaczkowe informacje ogólne

Sekcje wspinaczkowe informacje ogólne


Sekcje wspinaczkowe to regularne treningi z instruktorem. Podczas treningu wprowadzane są ćwiczenia stabilizujące mające na celu poprawę pracę całego korpusu mięśniowego oraz ochronę stawów i mięśni.

Standardowe sekcje odbywają się w następujących terminach:

  • poniedziałki i środy 16:00-18:00, 18:00-20:00 i 20:00-22:00
  • wtorki i czwartki 16:00-18:00, 18:00-20:00 i 20:00-22:00
  • piątki 16:00-18:00,18:00-20:00, 20:00-22:00

Istnieje możliwość utworzenia grup w innych terminach, m.in.: SEKCJI PORANNYCH – nawet od 8:00 lub SEKCJI WEEKENDOWYCH.


Poznaj szczegółową ofertę
Zajęcia wspinaczkowe dla studentów i dorosłych

Zajęcia wspinaczkowe dla studentów i dorosłych


Masz ochotę na dobrą zabawę w gronie znajomych? Chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi? Pragniesz poprawy formy i techniki? Potrzebujesz motywacji? Chcesz zastrzyku adrenaliny? Zapraszamy na sekcje wspinaczkowe! Zajęcia odbywają się na trzech różnych poziomach: dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych - przydziału do poszczególnych grup dokonują instruktorzy.


Poznaj szczegółową ofertę
Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne


Wspinaczkowa impreza integracyjna w Fortecy, to dawka pozytywnej adrenaliny, która dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń! Nie ma nic lepszego dla skutecznej integracji, niż wspólna zabawa, która jest nie tylko radosnym spędzaniem czasu, ale również sprzyja osiąganiu wspólnie wyznaczonych celów. Wspinaczka rozwija całe ciało. To najlepszy sposób na zachowanie sprawności fizycznej i zdrowego kręgosłupa dla osób posiadających siedzącą pracę. Wspinaczka uczy zaufania do drugiej osoby oraz pracy w zespole, ale równolegle rozwija samodzielność, pomaga w pracy nad sobą i pokonywaniu własnych ograniczeń. Ścianka wspinaczkowa pozwala na wprowadzenie elementów rywalizacji, więc jest to doskonała okazja na wykazanie się, podejmowanie nowych wyzwań, a także niesamowita satysfakcja ze zdobycia szczytu. Atmosfera zdrowej rywalizacji, doskonała zabawa, wspólny cel, masa pozytywnych emocji oraz doświadczeni instruktorzy sprawiają, że sukces imprezy jest gwarantowany! Ponieważ w tego typu imprezach ważne jest dopasowanie scenariusza do możliwości i stopnia zintegrowania zespołu, nie realizujemy ich opierając się na szablonach, zatem program i termin imprezy dostosowany jest do potrzeb klienta. Bezpieczeństwo jest priorytetem przy wszelkich zabawach i atrakcjach, jakie organizujemy, dlatego imprezy prowadzi doświadczona kadra instruktorów wspinaczki, która pracuje wyłącznie na atestowanym sprzęcie wspinaczkowym. Imprezy organizujemy zarówno w naszych obiektach Fortecy na sztucznych ścianach wspinaczkowych, jak również w plenerze.


Poznaj szczegółową ofertę

W dniu urodzin
wspinasz się za free

Urodziny, które
wszyscy zapamiętają

już od 299 pln

Codziennie po 2100
bilet wstępu za 14 pln

Przyprowadź
znajomego

i wspinaj się taniej

rodzina

Ostatnie
aktualności

news1

Pamiętajcie - nie ma rzeczy niemożliwych!

Prowadzimy zajęcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną...

03/29/2023

news1

Szalona impreza urodzinowa w Fortecy

Świetny pomysł na urodziny dziecka Kraków.

03/29/2023

news1

Zapisz dziecko na sekcję

Chcesz znaleźć aktywne zajęcie dla swojej pociechy po szkole? 

Zarezerwuj miejsce w sekcji wspinaczkowej! 

03/29/2023

Zobacz
galerię zdjęć

emocje

skalka

Masz pytania?
napisz do nas