Centrum Wspinaczkowe Forteca

Sekcje Wspinaczkowe Dzieci

Wspinaczka od podstaw

Opieka instruktora

Małe grupy

Zajęcia ogólnorozwojowe

Gry, zabawy i atrakcje wspinaczkowe

Wypożyczalnia sprzętu

W trakcie zajęć młodzi wspinacze poznają tajniki, zasady oraz techniki wspinaczkowe oraz uczą się posługiwać się sprzętem wspinaczkowym pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Wspinaczka uprawiana na sztucznych obiektach, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, umiejętnym posługiwaniu się sprzętem asekuracyjnym, a w przypadku dzieci pod czujną opieką instruktora i trenera jest sportem w 100 % bezpiecznym.

Wspinanie się zwłaszcza u dzieci, jest instynktowne. Stanowi jedno z najbardziej naturalnych zachowań ruchowo – zabawowych, podobnie jak bieganie czy skakanie. Uruchamia bez mała wszystkie właściwości motoryczne człowieka – siłę, wytrzymałość, gibkość, koordynację ruchową.

Elementy wspinaczki wykorzystywane są w leczniczej rehabilitacji ruchowej (również osób z niepełnosprawnością, np. osób niewidomych).

Wspinanie jest sportem symetrycznym, dzięki czemu prawidłowo rozwija się sylwetka; wzmacniają się mięśnie pleców i rąk, co bardzo korzystnie wpływa na niwelowanie wad postawy.

Wspinaczka uczy odpowiedzialności za innych, pomaga pokonać własne bariery fizyczne oraz psychiczne, słabości i lęki, nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Jest szczególnie polecana dla dzieci i osób, które nie znoszą monotonii, poszukują nowych wrażeń.

Kontakt

Infolinia - 12 632 83 33

Centrum Wspinaczkowe Forteca

Ludowa 6

Poniedziałek – Piątek 
10:00 – 23:00 

Sobota – Niedziela 
10:00 – 22:00 Centrum Wspinaczkowe Forteca

Racławicka 60

Poniedziałek – Piątek 
10:00 – 23:00 

Sobota – Niedziela 
10:00 – 22:00 Centrum Wspinaczkowe Forteca

Rydlówka 32

Poniedziałek – Czwartek 
15:00 – 23:00 

Piątek 
15:00 – 21:00 

Sobota – Niedziela 
10:00 – 20:00 

Przewiń do góry